İngilizce bir sözcük olan Habit alışkanlık anlamına gelir. Alışkanlıklarımız hemen hemen tüm hayatımıza yön verirler. Hatta alışkanlığın bazen mantığın bile önüne geçtiğini söyleyen bilim adamları var.

Biz farkında olmasak da endüstriyel dünyanın bize dayatmış olduğu bazı alışkanlıklar tüm dünyayı çok daha kötü bir yer haline getirmekte…

Obezite, kanser, osteoporoz, depresyon gibi birçok hastalık aslında alışkanlıklarımızdan, daha doğrusu ‘kötü alışkanlıklarımız’dan kaynaklanıyor. Peki bu alışkanlıklarımızdan kurtulamaz mıyız?

İşte Habit burada devreye giriyor. Amacımız daha sağlıklı ve uzun bir hayat, hastalıksız bir yaşam ve ruh beden bütünlüğü için kötü alışkanlıklarımızı iyileriyle değiştirmek. İster beslenme konusunda, ister spor konusunda olsun Habit size alışkanlıklarınızı değiştirme yolunda yardımcı olmaya hazır…

Bu web sitesinin ürün ve hizmetler kısmında kötü alışkanlılarınızı iyiye çevirecek birçok lezzetli ürün ve hizmet bulacaksınız.

HABIT'İN Farkını Keşfet!

İlker Çağlayan
HABIT Kurucusu

Personal Trainer, Fitness & Beslenme Uzmanı,   Yoga Eğitmeni, Şef…

beslenme-4

habit-urunler

Alışkanlıklarınızı Değiştirin

İlk araba kullanmayı öğrendiğiniz anı hatırlayın… Sol ayağınızla debriyaja basarken, sağ elinizle vitesi 1’e geçirip, bir yandan dikiz aynasına bakarken, bir yandan da sol elle yavaş yavaş direksiyonu çevirmeye çalışırken bir yandan debriyajı kavramaya getirmeye çalışmak… ne kadar zordu değil mi? Tüm uzuvlarınızla oradaydınız ve başka bir şey düşünmüyordunuz.

Peki ya şimdi… muhtemelen, araba kullanırken aynı anda makyaj yapıp, telefonla görüşüyorunuz. Çünkü araba kullanmak alışkanlık haline geldi.

Aynı şey beslenmemiz ve egzersiz anlayışımız için de geçerli. Masanın üzerinde duran çikolata parçasını mideye indirmek, benzin alırken marketten bir kraker almak, televizyon karşısında bir şeyler atıştırmak, yemek ile birlikte meşrubat içmek, sürekli asansörü kullanmak, eve girer girmez kanepeye gömülüp televizyonu açmak ve daha binlercesi… Tıpkı araba kullanmak gibi artık hayatımızda yer etmiş, farkında bile olmadığımız ama bizi sağlıksız ve problemli bir hayata sürükleyen alışkanlıklar…

Peki bu alışkanlıklarımızdan nasıl kurtulacağız?

Alışkanlıklarımızdan kurtulmak çok zor hatta imkansız. Ama alışkanlıklarımızı değiştirebiliriz. Marketten kraker almak yerine yarım litrelik bir su içmek, tv karşısında limonlu Çengelköy salatalığı yemek, yemek ile birlikte doğal bir bitki çayı içmek gibi…

Habit, sağlıklı, doğal ve alkali yemek menüleri, paketli gıdaları, sebze suları, kişiye özel spor+yemek ve detoks menüleriyle kötü alışkanlıklarınızı iyiye çevirmeye hazır.

Farkımızı Öğren Ürünler Beslenme Paketleri