İngilizce bir sözcük olan Habit alışkanlık anlamına gelir. Alışkanlıklarımız hemen hemen tüm hayatımıza yön verirler. Hatta alışkanlığın bazen mantığın bile önüne geçtiğini söyleyen bilim adamları var.

Biz farkında olmasak da endüstriyel dünyanın bize dayatmış olduğu bazı alışkanlıklar tüm dünyayı çok daha kötü bir yer haline getirmekte…

Obezite, kanser, osteoporoz, depresyon gibi birçok hastalık aslında alışkanlıklarımızdan, daha doğrusu ‘kötü alışkanlıklarımız’dan kaynaklanıyor. Peki bu alışkanlıklarımızdan kurtulamaz mıyız?

İşte Habit burada devreye giriyor. Amacımız daha sağlıklı ve uzun bir hayat, hastalıksız bir yaşam ve ruh beden bütünlüğü için kötü alışkanlıklarımızı iyileriyle değiştirmek. İster beslenme konusunda, ister spor konusunda olsun Habit size alışkanlıklarınızı değiştirme yolunda yardımcı olmaya hazır…

Bu web sitesinin ürün ve hizmetler kısmında kötü alışkanlılarınızı iyiye çevirecek birçok lezzetli ürün ve hizmet bulacaksınız.

bg_image

İlker Çağlayan
HABIT Kurucusu

Diyet Yapmayın, Alışkanlıklarınızı Değiştirin...

  • Glutensiz & Laktozsuz

  • Hücrelerinizi Besleyen

  • Aç Kalmadan & Sağlıklı Lezzetler

  • Organik & Doğal Ürünler

  • Enerjinizi Yükselten Menüler

  • Ömür Boyu Kilo Kontrolü

  • Her Sabah Adresinize Teslimat

Alışkanlıklarınızı Değiştirin

İlk araba kullanmayı öğrendiğiniz anı hatırlayın… Sol ayağınızla debriyaja basarken, sağ elinizle vitesi 1’e geçirip, bir yandan dikiz aynasına bakarken, bir yandan da sol elle yavaş yavaş direksiyonu çevirmeye çalışırken bir yandan debriyajı kavramaya getirmeye çalışmak… ne kadar zordu değil mi? Tüm uzuvlarınızla oradaydınız ve başka bir şey düşünmüyordunuz.

Peki ya şimdi… muhtemelen, araba kullanırken aynı anda makyaj yapıp, telefonla görüşüyorunuz. Çünkü araba kullanmak alışkanlık haline geldi.

Aynı şey beslenmemiz ve egzersiz anlayışımız için de geçerli. Masanın üzerinde duran çikolata parçasını mideye indirmek, benzin alırken marketten bir kraker almak, televizyon karşısında bir şeyler atıştırmak, yemek ile birlikte meşrubat içmek, sürekli asansörü kullanmak, eve girer girmez kanepeye gömülüp televizyonu açmak ve daha binlercesi… Tıpkı araba kullanmak gibi artık hayatımızda yer etmiş, farkında bile olmadığımız ama bizi sağlıksız ve problemli bir hayata sürükleyen alışkanlıklar…

Peki bu alışkanlıklarımızdan nasıl kurtulacağız?

Alışkanlıklarımızdan kurtulmak çok zor hatta imkansız. Ama alışkanlıklarımızı değiştirebiliriz. Marketten kraker almak yerine yarım litrelik bir su içmek, tv karşısında limonlu Çengelköy salatalığı yemek, yemek ile birlikte doğal bir bitki çayı içmek gibi…

Habit, sağlıklı, doğal ve alkali yemek menüleri, paketli gıdaları, sebze suları, kişiye özel spor+yemek ve detoks menüleriyle kötü alışkanlıklarınızı iyiye çevirmeye hazır.

HABIT Başarı Hikayeleri

Aşağıdaki yorumlar kişiye özel sonuçlar olup her bireyin alacağı sonuçlar kişiden kişiye değişmektedir.

Can Uzel
Habit'e başlamadan önce çok sedanter bir hayatım vardı ve hemen hemen haftanın her günü fast food yiyordum. İlker Çağlayan ile kişiye özel pakete başladık ve benim gibi hareketsiz bir insandan bir koşucu çıkardı. Habit yemekleri ile 8 kilo verdim ve şu anda haftada en az 4 gün koşuyorum. Habit paketlerini almayı bırakalı neredeyse 10 ay oldu ama hala kilo almadım. Habit sayesinde yeni bir beslenme ve spor alışkanlığı kazandım ve arada kaçamaklar yaparak formda kalıyorum.
Can Uzel
Gamze Çolak Bayraktar
Habit standart paketine 1 ay devam ettikten sonra 4 kilo verdim. Bu kilonun hepsi yağdan olduğu için beden olarak çok daha fazla kilo vermiş gibi görünüyorum. Ayrıca yağ yakmak için haftanın hergünü, spor salonunda saatlerce spor yapmanın gerekmediğini, kendi beden ağırlığımla haftada 3-4 gün 30 ar dakika antrenmanın yeterli olduğunu öğrendim. Artık gittiğim her yerde, seyahatlerde ve tatillerde bu egzersizleri kolayca yapabiliyorum.
Gamze Çolak Bayraktar
Çağan Balaban
Habit standart paketine başlamadan önce kahvaltıyı ekmek yemeden geçebileceğimi hayal bile edemezdim. Yemek yedikten 2 saat sonra hemen acıkır, atıştırmalık birşeyler arardım. İşim gereği çok seyahat ettiğim için de atıştırmalık olarak bisküvi, gofret ne bulursam yerdim. Habit'e başladıktan sonra iştahımda ve ara öğün ihtiyacımda inanılmaz bir azalma oldu ve çok rahat ettim. Artık aç kalmak benim için bir problem değil ve seyahatlere gittiğimde ne yiyeceğimi çok iyi biliyorum.
Çağan Balaban

SAĞLIKLI YAŞAM