Mesafeli Satış Sözleşmesi

SÖZLEŞMENİN BİLGİLERİ

Satıcı: Başkır Sokak no: 3 Seyrantepe – Kağıthane – Istanbul adresinde +90 212 9003288 no.lu telefona sahip Habit sağlıklı yiyecekler A.Ş, (bundan sonra “HABIT” olarak adlandırılacaktır.

SÖZLEŞMENİN KONUSU VE GENEL ŞARTLARI

İşbu sözleşmenin konusu, Alıcının, Habit sağlıklı yiyecekler A.Ş’nin (bundan sonra “habit” olarak adlandırılacaktır) internet sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği ve Satıcıdan satın aldığı, sözleşmede belirtilen nitelikleri haiz, satış ve teslimat fiyatı aşağıda belirtilen malın satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik (beraber “Mevzuat” olarak anılacaktır) hükümleri uyarınca tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

GENEL SATIŞ ŞARTLARI

1.1. HABIT mevcut Genel Satış şartlarını dilediği anda, yeni bir versiyon yayınlayarak değiştirme hakkını saklı tutar.

2.1 Siparişlerinizi www.habit.com.tr aracılığıyla verebilirsiniz.

2.2 HABIT ürünlerini stoklarında mevcut miktar sınırlarında sunmaktadır.

2.3 HABIT özellikle faturaların ödenmemesi veya tasfiye halinde siparişleri reddetme hakkını saklı tutar.

3. Teslimat 3.1. HABIT’ in normal şartlarda kullandığı veya uyguladığından farklı bir teslimat talep ettiğiniz takdirde, teslimatın çabukluğu ve yöntemine göre tahakkuk edecek ek ücret tarafınıza fatura edilecektir. HABIT oluşacak ek ücretin ödemesinden sorumlu değildir.

3.2 Teslimat ile birlikte malzemenin zarar ve kayıp riskleri aksi halde tutanak tutulmadıkça alıcıya geçecektir.

4. Ödeme

4.1 Sipariş edilen malzemeler sevk edilmeden önce kredi kart ile tamamen ödenecektir.

ALICI BİLGİLERİ

Alıcının Taahhütleri

Alıcı www.habit.com.tr internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. Alıcı bu sözleşmeyi elektronik ortamda teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce, Satıcı tarafından tüketiciye verilmesi gereken adres, siparişi verilen ürünlere ait temel özellikler, ürünlerin vergiler dâhil fiyatı, ödeme ve teslimat bilgilerini doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyit etmiş olur. Alıcı, sözleşme konusu ürünü teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı ürün kargo şirketinden teslim almayacaktır. Üründe yukarıda belirtilen hasar ya da ayıpların bulunması durumunda Alıcının hasar tespit tutanağı doldurtarak teslimatı yapan kişiye imzalatması gerekmektedir. Ürünün kargo şirketinden teslim alınması sırasında fark edilemeyecek olan hasar veya ayıpları teslim sonrası fark ederse Satıcı’yı durumdan siparis@habit.com.tr adresi üzerinden derhal haberdar edecektir.

Kredi Kartı isim bilgisi

Kredi Kartı

Adres 1 + Adres 2

Postakodu, Şehir

Ülke

ÖDEMEYİ YAPAN KİŞİNİN BİLGİLERİ

Müşteri

Müşteri Adres 1 + Adres 2

Postakodu, Şehir

Ülke

SATICI BİLGİLERİ

Satıcının Taahütleri Satıcı, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve mevzuat uyarınca teslimi zorunlu olan hallerde garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim etmeyi taahhüt eder. Satıcı, sözleşme konusu ürünün tesliminin imkansızlaşması halinde sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremezse, bu durumu Alıcı’ya bildirir ve takdiri Satıcı’ya ait olmak üzere eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir veya ürün bedelini iade edebilir. Satıcı, Alıcı’nın kart ile yaptığı ödemelerde, sipariş Alıcı tarafından iptal edilmesinden sonra siparişi iptal edilen ürün bedelini on gün içerisinde ilgili bankaya iade eder. Satıcı’nın iptal edilen sipariş tutarını ilgili bankaya iade ettikten sonra, bankanın söz konusu tutarı iade etmesi süresinin uzamasından Satıcı sorumlu değildir.

SİPARİŞ DETAYLARI Sözleşme konusu malın türü, miktarı, modeli, rengi ve vergiler dâhil satış bedeli ve teslimat bilgileri aşağıda yer almaktadır. Gıda ürünlerine %8 diğer tüm ürünlere % 18 KDV dahildir.

Ödeme Şekli ve Planı: Çevrimiçi sanal pos uygulaması üzerinden kredi kartı ile ödeme. Kredi Kartona Vadeli satış yoktur.

Sipariş detayı

DİĞER KOŞULLAR

Teslimat Bilgileri

Teslimat şekli:

Kargo Teslimat Tarihi :

Ürün satış sırasında belirtilen sipariş günü içerisinde.

Teslimat Masrafları Teslimat masrafları alıcıya aittir.

Satıcı, internet sitesinde, ilan ettiği rakamın üzerinde alışveriş yapanların teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını ya da kampanya dâhilinde ücretsiz teslimat yapacağını beyan ettiği durumlarda, teslimat masrafı satıcıya aittir.

Teslim Süresi

Ürüne göre değişiklik göetermek üzere, ortalama 7 iş günü içerisinde teslim edilecektir. Belirtilen sürede teslim edilemeyen ürünlerin teslimatı, Mevzuata uygun olarak siparişin iletildiği günden itibaren azami 30 güne kadar uzatılabilir olup; ayrıca bu süre Alıcıya daha önceden yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmek koşulu ile on gün daha uzatılabilir.

Teslim Usulü

Ürün teslimi, işbu sözleşmede belirtilen ve Alıcı tarafından belirlenmiş teslim almaya yetkili kişi veya kişilerden başkasına yapılmayacaktır. Teslimat esnasında, teslim almaya yetkili kişilerin kimlik ibrazı zorunludur. Bu kişiler, kimlik ibraz etmedikleri takdirde kendilerine teslimat yapılmaktan imtina edilecektir. Sözleşme konusu ürün, Alıcıdan başka bir kişi veya kişilere teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kişilerin teslimatı kabul etmemesinden Satıcı sorumlu tutulamaz.

Paket Durdurulması ve tekrar başlama koşulları

Alıcı, satın aldığı paketi, satın alma tarihinden itibaren 3 ay içerisinde dilediği gün kadar durdurabilir ve tekrar başlatabilir. Satın alma tarihinden itibaren 3 ay ile 9 ay içerisinde paketini tekrar başlatmak istediği taktirde paketinden kullanmadığı günlere ilişkin toplam tutar, paketin güncel fiyatına bölünerek gün sayısı hesaplanır.

Satın alma tarihinden 9 ay içerisinde kullanılmayan paketler iptal edilecek, satıcı, alıcıya herhangi bir ödeme yapmak zorunda değildir.

Örnek; paket satın alma tarihinde 10 günlük Paket 2500 TL ye satın alındıktan sonra 5 gün kullanııldıktan sonra durdurulduğu taktirde alıcının 3 ay içerisinde 5 gün alacak günü kalacaktır. Eğer paketini 6. ay tekrar başlatmak isterse, alıcının kalan 1250 TL’lik bakiyesi go paketin güncel fiyatına, örneğin 300 TL bölünerek (1250/300) 4 gün eklenecektir.

Cayma Hakkı

Alıcı ürünü teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde hiçbir gerekçe göstermeksizin sözleşmeden ürünü reddederek hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin sözleşmeden cayma hakkında sahiptir. Cayma hakkının süresi, Alıcı’nın ürünü teslim aldığı günden itibaren işlemeye başlar. Ancak Alıcı, gıda ürünü niteliğinde olan ürünler için cayma hakkını kullanamaz. Alıcı, cayma hakkının kullandığına dair bildirimi yazılı olarak siparis@habit.com.tr e-posta adresine belirtmek suretiyle veya sürekli veri taşıyıcısı üzerinden yapacaktır. siparis@habit.com.tr e-posta adresine gönderilen cayma hakkı bildirimleri caymaya konu sipariş numarası, caymaya konu ürün ve adedi ve telefon numarası içermelidir. Alıcı cayma hakkının kullandığını bildirilmesi ile Satıcı bildirimin kendisine ulaşması tarihinden itibaren on gün içerisinde almış olduğu toplam bedeli ve Alıcı’yı borç altına sokan her türlü belgeyi tüketiciye hiçbir masraf yüklemeksizin iade etmeyi taahhüt eder. Satıcı, cayma hakkı bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren yirmi gün içerisinde ürünü geri alacaktır. Cayma hakkının kullanılması ile birlikte iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ve ürünle birlikte hediye olarak verilen ürünler ile birlikte teslim edilmesi gerekmektedir. Cayma hakkına konu ürün Satıcı’ya iade edilirken, ürünün teslimi sırasında Alıcı’ya ibraz edilmiş olan orijinal faturanın da iade edilmesi gerekmektedir. Ürünle beraber iade edilecek olan faturanın iade bölümü doldurularak ve Alıcı tarafından imzalanarak iade edilecektir. Niteliği itibariyle cayma hakkına konu olamayacak ürünler bulunmaktadır. Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, hızla bozulan ve son kullanma tarihi geçen ürünler, tek kullanımlık ürünler, gıda ürünleri dahil olmak üzere hijyenik ürünler, kopyalanabilir her türlü yazılım ve programlardır. Ayrıca cayma hakkının kullanılabilmesi için ürünlerin ambalajının açılmamış, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları şartı bulunmaktadır.

Satıcı, alıcının kullandığı günlerin tutarını düşüp iade ederek dilediği şekilde paketi iptal edebilir.

Habit beslenme paketlerinde 1 haftalık, 4 haftalık, 8 haftalık ve 12 haftalık, 5, 10 günlük, 15 günlük, 20 günlük, 21 günlük, 28 günlük, 30 günlük, 45 günlük, 60 günlük, 66 günlük paketlerde ayrı özel fiyatlar uygulanmaktadır. Bu paketlerde ödeme beslenme paketinin tümünü kapsayacak şekilde peşin olarak alınmakta ve alıcının cayması durumunda fiyatlandırma aşağıdaki şekilde uygulanmaktadır. 1, 4, 8, 12 Haftalık beslenme paketleri cayma kuralları; Alıcı paketş satın aldıktan sonra devam etmekten vazgeçtiği taktirde, ücret iadesi WWW.HABİT.COM.TR/GUNLUK-UCRETLER sayfasında belirtilen GÜNLÜK FİYATLAR (Sayfada belirtildiği üzere 3 Öğün Yemekler yemek paketi çeşidine göre günlük 250-500 TL arasındadır) üzerinden kullanılan gün üzerinden hesap edilerek iade edilir.

5, 10, 15, 20, 21, 28, 30 günlük beslenme paketleri cayma kuralları; Alıcı bu paketlerden herhangi birini satın aldıktan sonra vazgeçtiği taktirde, ücret iadesi WWW.HABİT.COM.TR/GUNLUK-UCRETLER sayfasında belirtilen GÜNLÜK FİYATLAR (3 Öğün Yemekler yemek paketi çeşidine göre günlük 250-500 TL arasındadır) üzerinden kullanılan gün üzerinden hesap edilerek iade edilir.

Uyuşmazlıkların Çözümü İş bu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, belirtilen değer üstüne Tüketici Mahkemeleri; bulunamayan yerlerde İstanbul Asliye Hukuk Mahkemeleri yetkilidir.