Hazır Ketojenik Diyet Yemekler

Hazır yemeklerimiz ile ketojenik beslenmek artık çok kolay!

Nedir bu ketojenik beslenme ve hazır yemekler ?

  • Alışveriş derdi yok!
  • Sebze yıkama ve yemek pişirme derdi yok!
  • Makro hesaplama Derdi yok!
  • Ne yiyeceğim derdi yok!
  • Bulaşık derdi yok!

Buzluğunuzdan çıkarın ya da 7 gün +4 derecede saklayın.

Yemeğiniz mikrodalgada 5-7 dakikada fırından 15-20 dakikada hazır.

Üstelik dışarıdan söyleyeceğiniz benzer bir yemeğe göre çok daha ekonomik!

Ketojenik beslenme nedir?

Vücudun enerji kaynağını karbonhidratlardan yağlara çeviren beslenme tipidir.

Belli bir miktarın altında karbonhidrat tükettiğiniz zaman vücut kendine enerji için yağları kullanmaya başlar çünkü karbonhidrat depoları artık yeterli değildir ve ikincil enerji kaynağına geçmesi gereklidir.

Eski çağlarda insanlar yeterli yiyecek bulamadığı zaman aslında beden hayatta kalmak için yağları enerji kaynağı olarak kullandığı bu yöntemi oldukça kullanırdı fakat modern hayatla birlikte çoğumuz karbonhidrat bağımlı hale geldik. Bu yöntem ile beden tekrar ihtiyacı olan enerjiyi dışarıdan yüksek karbonhidrat almadan üretmeyi öğrenecek.

Bu beslenme ile vücudumuz dışarıdan yiyecek kaynağı aramaksızın kendine enerji üretebileceği için gün içinde çok daha zinde hissetmenize sebep olur ve uyurken bile yağ yakarsınız 🙂

Bu sisteme alışan bedenin ise hamur işi veya tatlı ihtiyacı günden güne azalır.

Beslenme Tipi Nasıl Olacak?

Sağlıklı yağlardan, kaliteli ve organik içerikli hayvansal protein ve liften zengin, karbonhidrattan kısıtlı bir beslenme olacaktır.

  1. YAĞ KAYNAKLARI: Sızma zeytinyağı, avokado, zeytin, balık yağı, sadeyağ, h.cevizi yağı, çörek otu yağı, çiğ kuruyemiş ve tohumlar.
  2. PROTEİN KAYNAKLARI: Yağlı deniz balıkları, kabuklular, kuzu eti, antibiyotiksiz dana eti, organik tavuk, organik yumurta…
  3. KARBONHİDRAT KAYNAKLARI: Tüm yeşil yapraklı sebzeler, lahana, karnabahar, brokoli, mantar, ıspanak, pazı, domates, biber salatalık, böğürtlen, frambuaz, ahududu, çilek, çiğ kuruyemiş ve tohumlar.

FAYDALARI NELERDİR?

Ketojenik beslenme ile düşük kalorili ve düşük yağlı diyetlere göre daha iyi kilolar verildiği klinik araştırmalarca saptanmıştır ve ek olarak insülin hassasiyetini arttırarak ve kan şekeri dengesi sağlayarak Tip 2 diyabet ve adayları için çok doğru bir beslenmedir. Üstelik insülin seviyeleri minimumda kalınca polikistik over semptomlarının da azalmasına yardımcı olur.
Bunların haricinde beyin için en verimli yakıt olan keton cisimcikleri sayesinde çok daha kolay adapte olan, algıları yüksek ve enerjik oluyorsunuz.
İstanbul’da yaşayan Habit severlerin de ketojenik beslenmeyi belli bir disiplin altında uygulaması amacıyla tasarladığımız bu pakette, 7 gün boyunca yiyeceğiniz öğle yemekleri, akşam yemekleri ve yan yemekler olmak üzere toplam 14 adet Habit ketojenik ana ve 14 adet yan yemeği dondurulmuş olarak tek seferde adresinize gelecek.
Bu paket ile verdiğimiz ücretsiz diyetisyen desteği ile kendi kişisel özelliklerinize ve hedefinize göre bu öğünler dışında nasıl eklemeler yapabileceğinizi, sisteme nasıl adapte olacağınızı öğreneceksiniz.
Bu yemekleri adresinize -18 derecede getireceğiz. Siz hepsini buzluğunuzda tutmak zorunda değilsiniz, 7 güne kadar +4 derecede de saklayabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için 0212 900 32 88 den diyetisyenlerimizi arayabilirsiniz.
6.999,00