Tüm İstanbul'a günlük dağıtımımız mevcuttur.

Online siparişiniz sonrası adresinize bağlı, kurye ekibimizin adresinizdeki teslimat saati hakkında sizleri bildiriyoruz, sabah 06:00-09:30 arası veya 14:00-17:00 arası adresinize teslim ediyoruz.

Yemeklerimiz 3 öğün ve ara öğünlerle beraber tek seferde adresinize teslim ediliyor.

Yemeklerinizi aldığınız anda +4 derecede bir buzdolabında saklamanızı öneriyoruz. Yemekleri sıcak havalarda yanınıza (arabaya vs.) almanız gerektiğinde , poşetin için bir buz aküsü koymanızı öneriyoruz.

Habit menülerinde mümkün olduğu kadar doğal ve sağlıklı, kan şekerini yükseltmeyen, glisemik indeksi düşük besinlerle hazırlanan ürünler kullanılmaktadır. Mikrodalga ya da çok yüksek ısıda ısıtılan gıdaların asiditesi yükselmektedir. Her ne kadar Habit’in kullandığı ambalajlar gıda güveliği açısından en yüksek standarta sahip ve microwave safe olsa da, bizim önerimiz, ısınması gereken yemekleri ayrı olarak maksimum 60 derecede fırında yaklaşık 20 dk ısıtmanız. Ayrıca habit menülerinde birçok balık ve et sous vide denilen yöntemle 55-60 derecede, çok yavaş olarak besin değerlerini kaybetmeden pişirilmektedir. Mikrodalga ya da yüksek derecede ısıtma hem lezzet, hem de besin değeri açısından yemeklerin özelliğini kaybetmesine neden olmaktadır. Yine de kaplarımız mikrodalgaya uygun olduğu için başka çareniz yoksa ve sıcak tüketmek istiyorsanız mikrodalgada ısıtabilirsiniz.

Et ve balıklar hem lezzetini, hem de besin değerlerini çok kaybetmemesi açısından orta derecede pişirilmektedir. Sizin ısıtma payınız da hesaba katıldığında bu genelde orta-iyi pişmiş seviyesinde olmaktadır. Ancak bu size yine de az geliyorsa, biraz daha yüksek ısıda biraz daha fazla ısıtarak iyi pişmiş olmalarını sağlayabilirsiniz.

Yemekler genel olarak size gelen pakette en üstte ilk yenecek öğün bulunacak şekilde yerleştirilmiştir ve paketinizden çıkan menüde hangi öğünde hangi yemeğin olduğunu görebilirsiniz. Ara öğünleri kendi ihtiyaç ve programınıza göre günün dilediğiniz saatinde tüketebilirsiniz. Ara öğün yapmaya zamanınız yoksa ara öğünleri ana öğünlerin hemen ardından da tüketebilirsiniz.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, Habit menülerinde mümkün olduğu kadar kan şekerini yükseltmeyen besinlerle hazırlanan ürünler kullanılmaktadır. Amacımız size geçici olarak kilo verdirmek değil, beslenme alışkanlıkları kazandırmaktır. Maalesef endüstriyel dünyanın bize dayatmış olduğu bazı gıdalar (gluten, maya, laktoz, şeker, katkı maddeleri) bizde bir tür bağımlılık yarattığı için habit menüleri ilk başta aç hissetme yanılgısına düşmenize neden olabilir. Bu, genelde ilk haftada azalır ikinci haftanın sonunda kaybolur. Çok daha az yiyerek, doyduğunuzu fark edersiniz çünkü hücreleriniz tüm ihtiyacı olanı alır ve beyne doyma sinyallerini göndermeye başlar. Bu nedenle ilk başta mutlaka kendinizi ‘daha fazlasına ihtiyacım yok’ diyerek telkin ediniz. Bu alışkanlık, hayatınızı boyunca sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmanızı sağlayacak sırlardan biridir. Ayrıca ilk hissettiğiniz açlık her zaman susuzluktur. İlk açlık hissettiğinizde büyük bir bardak su ve üzerine bir bitki çayı için. Açlığınızın kaybolduğunu göreceksiniz. Ayrıca yemeği yavaş yemeniz ve çok çiğnemeniz çok önemlidir. Her lokmayı 25 kez çiğnediğinizden emin olun.

Habit’de oluşturulan menüler hücrelerinizi beslenme ve hormonlarınızı çalıştırma üzerine tasarlanmıştır. Beden sizin için gerekli besinleri alınca beyne doyma sinyali gönderir. Bu nedenle size fazla gelen porsiyonları lütfen zorlayarak yemeyin. Doyduğunuzu hissettiğiniz anda yemeyi bırakın.

Sebze ve meyveler ne kadar ince kesilirse o kadar okside olurlar ve besin değerlerini kaybederler. Bu nedenle meyveleri genelde bütün olarak veriyor, sebzeleri de iri iri doğruyoruz.

Çünkü en yararlı kısımları kabukları da ondan:) Meyve sebzelerin kabukları, birçok vitamin, mineral, lif ve antioksidan içerir. Ayrıca kabuklar, meyvenin iç kısmında yer alan birçok vitamini vücudun kullanması için gerekli enzimleri içerirler. Bu nedenle meyve ve sebzelerin kabuklarını genellikle soymuyoruz.

Bizi maalesef hastalıklara sürükleyen ya da enerjisiz hissetmemizi sağlayan işte bu tarz yanlış alışkanlıklar… Habit menülerinde hazırlanan tüm yemekler mümkün olduğu kadar amino asit, enzim, vitamin ve mineral olarak birbirini tamamlayacak şekilde tasarlanmaktadır. Küçük bir not: Demir yönünden zengin olan yiyecekler, özellikle ıspanak gibi yeşil yapraklılar demir emilimini azalttığı için süt ürünleriyle birlikte tüketilmemelidir.

Tartı çoğu zaman doğru vücut kompozisyonunu yansıtmakta yanıltıcı olabilir. Örneğin aynı hafta içinde1 kg kas kazanıp, 1 kg yağ vermişseniz, bu tartıda hiç kilo vermemişsiniz gibi görünecektir. Ancak bu sonuç fiziksel görüntü olarak size yansıyacaktır. Bu yüzden tartıda rakama takılmayın ve hergün tartılmayın. Sadece genel gidişatı görmek için her Pazartesi sabahı ve Cumartesi sabahı aç karnına, aynı zeminde ve aynı kıyafetle tartılın. Bazı eczaneler ücretsiz yağ kas ölçümü yapmaktadır. Ayda iki kere yine aynı eczanede, aynı koşullarda (günün aynı saati, aynı kıyafet ve aynı açlık durumu) bu ölçümü yaptırabilirsiniz. 4 – 8 – 12 haftalık standart veya kişiye özel paketlerimizden satın alan müşterilerimize dilerlerse Maslak’ta habit adresinde yağ-kas-kilo ölçümünü pakete başlamadan önce ve her 4 haftada bir ücretsiz olarak yapıyoruz.

Habit’de amacımız size ömür boyu uygulayabileceğiniz beslenme ve egzersiz alışkanlığı kazandırmaktır. Bu nedenle haftada 2 ya da 3 gün tüm vucudunuzu çalıştıracak egzersizleri öneriyoruz. Sporun amacı daha fazla kalori harcamak değil, kas güçlendirmek, kardiyovasküler sağlık ve postür düzgünlüğü olmalıdır Unutmayın ne kadar çok spor yaparsanız o kadar acıkırsınız.

Habit paketlerinin etkili olması, özellikle gluten ve kan şekerini yükselten karbonhidrat bağımlılığından kurtulmak adına pakete tamamen sadık kalmaya bağlıdır. İdealde Habit paket dışında hiçbirşey yememeniz gerekmektedir.

Seyahat, iş gezileri vb. durumlar nedeniyle adresinizde bulunmayacağınız durumlarda, en az 72 saat öncesinden adresinizde olmayacağınız tarihleri sadece siparis@habit.com.tr adresine mail atmanız gerekmektedir. Böylece belirttiğiniz tarihlerde paketleriniz adresinize gelmeyecek ve paketinizin sonuna eklenecektir. Paketlerini 6 ay boyunca erteleme şansınız vardır.

Resmi tatillerde gönderim yapmıyoruz. Bu tarihlerde gelmeyen yemekleriniz paketinizin sonuna ekleniyor.

Habit olarak haftalık (4-8-12) paketleri sadece haftaiçi, diğer paketleri (ketojenik, yağ yakımı, vb.) hafta içleri her gün ve Cumartesi sabahları 2 günlük (Cumartesi ve Pazar yemekleri farklı yemekler olacak şekilde teslimatı Cumartesi günü) gönderim yapıyoruz.

Hafta içi paketler hafta olarak hesaplanmakta olup, örneğin 4 haftalık paket 20 gün gönderilmektedir. Paket ertelemeleri de gün sayısına göre yapılmaktadır.

Sürekli gönderilen (haftaiçi ve haftasonu) paketler gün hesabı olarak gönderilmekte ve tüm hafta gönderilen paketler sadece haftaiçi gönderilmemektedir. Haftasonu paketlerinin haftaiçinde gönderilmesi şeklinde değişiklik yapılmamaktadır.

Lütfen paket bitim tarihinizi hesaplarken bunları gözönüne alınız.

Bazı müşterilerimiz haftasonları sosyalleşme aktivitelerinden geri kalmadan sağlıklı beslenerek kilo vermek istediği için özel haftaiçi paketlerimiz mevcuttur. Habit olarak amacımız sizi sıkı bir diyet programına sokmak değil, ömür boyu sürdürebileceğiniz alışkanlıklar kazanmanızı sağlamaktır.  Hem sosyalleşme açısndan hem de hormonel dengeler için hafta sonunun 1 günü beslenmenizi tamamen serbest bırakılan bu paketlerde, diğer günü ise hayatınızda yeni alışkanlıkları oturtabilmek için habitin önerdiği sağlıklı beslenme programını kendiniz uygulamanızı istiyoruz.

Sabah kahvaltıda 2 yumurtadan omlet yanında bol yeşillik, öğlen z.yağlı bir yemek ve yine yeşillik. ara öğün olarak az şeker barındıran bir meyve ve maksimum 10 adet çiğ kuruyemiş, akşam yemeği için de avuç içiniz kadar protein (tavuk balık et) yanında yine bol yeşillik olarak uygun bir menü hazırlayabilirsiniz. Bunların yanında bol su , yeşil çay ve sütsüz-şekersiz kahve içmenizi tavsiye edebiliriz.

Doğal afet, aşırı kar yağışı, sel gibi dıurumlarda Motorlu dağıtım elemanlarımızın size ulaşamadığı ya da hayati tehlikelerinin olduğu durumlarda araçla dağıtım yapıyoruz,, Araçla dağıtım yapılamadığı durumlarda size önceden bildiriliyor ve gelmeyen paket üyeliğinizin sonuna ekleniyor.

Motorcularımız çok sıkı bir route düzeni içinde çalışmaktadır. Dağıtım adresinde istediğiniz bir saat yada adres değişikliği diğer paketlerin dağıtımını geciktirebilir hatta imkansız kılabilir. Yine de habit olarak 3 gün önceden yeni adres ya da saati bildirmek koşuluyla ayda bir bu hakkı müşterilerimize tanıyoruz.

Bu tarz sorularınızı her zaman siparis@habit.com.tr ye iletebilirsiniz.